Czy mając nerkę podkowiastą mogę stosować dietę białkową?

Witam, Od lat dziecięcych uświadamiano mnie, że mam nerkę podkowiastą i w związku z tym pewnych produktów jeść nie powinienem, min. szczawiu czy rabarbaru. Żaden z lekarzy nie zwrócił mi uwagi na produkty nabiałowe. Stąd moje pytanie: czy przy moje wadzie wrodzonej mogę zastosować tak popularną ostatnio dieta białkową (Dunkana), która jest dość uciążliwa dla nerek?
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Nerka podkowiasta jest najczęściej występującą wadą wrodzoną związaną ze zrośnięciem nerek. Zwykle nie powoduje żadnych dolegliwości, choć sprzyja występowaniu kamicy nerkowej (stąd zalecane ograniczenia w diecie).
Dieta Dukana, mimo bardzo dobrych efektów, nie jest najlepszą dietą. Spożywanie tylko białka osłabia nerki, układ krwionośny. Mózg jest narządem "odżywiającym" się glukozą, a zatem w trakcie stosowanie tej diety dochodzi do spadku koncentracji, zmęczenia, senności, zaburzenia funkcji poznawczych.
Ja nie zalecałabym Pani tej diety, jeżeli jednak jest Pani na nią zdecydowana zalecam bezwzględny kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym, który na podstawie Pani badań oceni, czy może ją Pani stosować.
Pozdrawiam