Czy mając refluks można biegać i wykonywać ćwiczenia fizyczne?

Mam refluks i aktualnie mam stan zapalny od 2-3mc w gardle,ponieważ treść żołądka wędrowała do samej góry przez co mam obrzęk i zaczerwienienie od dlugiego czasu. Chce schudnąć, zacząć biegać - typowy trening cardio, mam pracę siedząco w biurze co nie sprzyja schudnieciu, po mimo malej porcji jedzenia. Czy mając refluks można biegać i wykonywać ćwiczenia fizyczne? Raczej nie myśle o siłowni,ale o bieganiu przed pracą. Jakaś porada? Mam powiększone węzły chłonne,lepiej poczekać z ćwiczeniami?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Powiększone węzły chłonne wymagają dokładnej diagnostyki.
Refluks nie jest przeciwwskazaniem do ćwiczeń fizycznych.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu włączenia odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam