Czy mając takie zmiany są jakieś przeciwwskazania do lotu samolotem?

Witam, mam 32 lata, w badaniu MR głowy w opisie stwierdzono nieliczne, drobne ogniska o cechach zmian naczyniopochodnych. Lekarz neurolog stwierdził, że ogniska w opisie są ogniskami poniedokrwiennymi powstałymi po hormonoterapii. Badanie rezonansu miałam zlecone przez lekarza ginekologa, z uwagi na nieprawidłowy poziom hormonów i podejrzenie gruczolaka przysadki mózgowej (co nie zostało potwierdzone w badaniu MR głowy). Posiadam niskie ciśnienie średnio około 98/53. W podróży autem w górach, w czasie jazdy odczuwałam uczucie kłucia i pulsowania w głowie, a w czasie jazdy autem dodatkowo mdłości oraz osłabienie. Przy ostatniej wizycie u neurologa, lekarz uważa, że być może mam chorobę błędnika. Przepisał mi lek ApoBetina (3x dziennie 1 tabletka(8mg)). Czy mając powyższe zmiany są jakieś przeciwwskazania do lotu samolotem? Czy zmiana ciśnienia w czasie lotu może odbić się negatywnie na moim zdrowiu? Czy przed lotem powinnam przyjąć jakieś tabletki na uregulowanie ciśnienia lub wypić mocną kawę przed lotem? Dodam, że nigdy nie leciałam samolotem, bardzo się tym stresuje, czy mogę przyjąć jakieś leki na uspokojenie, jeżeli tak to jakie. Czy lek uspakajający nie obniży mi dodatkowo ciśnienia? Czy przed lotem powinnam przyjąć Aviomarin?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne