Czy mając wysoki poziom żelaza, można jeść jakiekolwiek mięso?

Czy majac wysoki poziom żelaza można jeść jakiekolwiek mięso...co w ogóle można jeść???

Witam

Proszę przyjrzeć się czy nie przyjmuje Pani jakichś preparatów, witamin, tabletek, które mają wysokie dawki żelaza. Należy ograniczyć mięso i wędliny do 2 razy w tygodniu na miesiąc i po tym czasie jeszcze raz spróbować wykonać badanie krwi żelazo. Jeśli wyniki będą nadal wysokie to proszę skonsultować je z lekarzem w celu poszerzenia badań o bardziej szczegółowe w celu wykrycia przyczyny.
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Nie wiem jaki Pan obecnie ma poziom żelaza, ale jeśli jest zwiększony, należy przede wszystkim poszukać tego przyczyny.
Mięso i wędliny warto ograniczyć do 2-3 razy w tygodniu (nie tylko ze względu na żelazo, ale ogólne zdrowie). Wyższy poziom żelaza występuje też czasami u osób spożywających regularnie niewielkie ilości alkoholu (piwko, lampka wina dziennie). Powodem większej ilości żelaza mogą też być przyjmowane leki i suplementy diety.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka