Czy mając żylaki i pajaczki na nogach mogę poddać się depilacji laserowej?

Dzień dobry Moje pyra i brzmi czy mając żylaki i pajacz ki na nogach mogę poddać się depilacji laserowej, choroby przewlekłe hashimoto i nadciśnienie tętnicze leki przyjmowane to nebilenin 2,5 mg, Euthyrox N 75 oraz Elicea 5 mg oraz Pramolan 0,25 mg mogę spokojnie poddać się depilacji laserowej, bardzo proszę o pomoc, kobieta lat 37

Dzień dobry,

Przed każdym zabiegiem epilacji laserowej konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który wyklucza przeciwwskazania i kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Żylaki i pajączki nie są przeciwwskazaniem bezwzględnym do wykonania zabiegu, tak samo jak nadciśnienie tętnicze (zakładając, że jest uregulowane). Odnośnie choroby Hashimoto należy pamiętać, że tacy pacjenci mogą słabiej reagować na zabiegi i w przypadku epilacji laserowej może być potrzeba wykonania większej ilości zabiegów niż w przypadku osoby zdrowej.

Pozdrawiam serdecznie.