Czy makaron tuczy?

Witam . Mam pytanie . Czy od jedzenia makaronów można przytyć ? Uwielbiam je jeść ale ostatnio słyszałam , że można od nich przytyć ;/ powinnam go ograniczyć ? Bo chce schudnąć . Jakiego jedzenia powinnam unikać ??
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Makaron sam w sobie nie jest tuczący, ale składniki z nim podawane już tak np. ser żółty, sosy itp. Makaron jest dobrym źródłem węglowodanów złożonych, które zapobiegają wahaniu glukoz we krwi. W ciągu dnia zajadaj około 100 g (suchego) makaronu, a najlepiej z pełnego ziarna.
Jeżeli chodzi o odchudzanie zapozna się z poniższymi artykułami i wprowadź je w życie:http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witam, makaron zwłaszcza pełnoziarnisty jest dobrym źródłem węglowodanów złożonych niezbędnych w naszej diecie (powinny stanowić około 55-60% dziennej puli kalorii). Jeśli nie dodajesz do niego tłustych i zawiesistych sosów (sosów na bazie śmietany, sera, sosów z tłustej wieprzowiny, gotowych sosów w torebkach), ale sosy na bazie jogurtu, warzyw, ryb, chudych mięs i ewentualnie z niewielkim dodatkiem sera to możesz swobodnie jeść taki posiłek w ramach obiadu. Ważne, aby makaron był pełnoziarnisty lub z mąki durum, porcja nie była duża, ale taka, żebyś czuła się lekko po posiłku i abyś nie jadła takich dań w ramach kolacji, która powinna być posiłkiem lekkim. Pozdrawiam.