Czy mam anoreksję?

Jestem w klasie 6. Mam 140 centymetrów wzrostu i ważę 40 kilogramów... Nie jem za dużo, ale też nie unikam jedzenia jak ognia, widać mi żebra i niektóre kości na rękach. Tylko czasem odmawiam zjedzenia śniadania lub kolacji, a czasem nie chce mi się jeść cały dzień. Zdarza się, że czasem zasłabnę, ale nie mdleję ani nie jadę do szpitala. Nie dbam o to, czy jestem za gruba lub za chuda. Chciałabym się dowiedzieć od was, czy powinnam się udać z tym do lekarza, czy po prostu zacząć więcej jeść...

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Zdecydowanie powinnaś skontaktować się z lekarzem. Omdlenia i niedowaga są bardzo niepokojącymi objawami.

Na podstawie Twojego listu nie można postawić diagnozy anoreksji, ale osobista konsultacja ze specjalistą jest jak najbardziej wskazana. Powinnaś również zadbać o regularne spożywanie wartościowych i odżywczych posiłków, zgodne z piramidą zdrowego odżywiania.

Pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz namawiam do kontroli zdrowia u lekarza!