Czy mam brać leki na nadciśnienie tętnicze?

Witam , codziennie mierzyłam ciśnienie przez 2 miesiące i jest tak średnio od 130-140/ 78-82 I czy mam brać leki na nadciśnienie tętnicze ? jeden lekarz mówi że nie a drugi że tak i mam przepisany lek Diuresin SR , Czy mogę przejść na dietę i dać sobie na razie spokój z lekami ? Również czytałam też różne opinie na te tematy ale nie jestem w 100% pewna . Bardzo dziękuję z góry za odpowiedz

Bardzo dobrym pomysłem jest zmiana diety przed rozpoczęciem przyjmowania leków. Jeśli nie poskutkuje, ciągle ma Pani możliwość leczenia farmakologicznego.
Proszę skontaktować się z dietetykiem.

Jeśli dodatkowo ma Pani nadwagę/otyłość to bardzo prawdopodobne jest to, że sam proces odchudzania przyniesie poprawę wyników.