Czy mam być zaniepokojony tymi wynikami?

Witam. Jestem mężczyzną 45l, 176cm 63 kg. Zrobiłem lipidogram oraz próby wątrobowe Cholesterol całkowity 223 mg/dl- HDL 92.3 mg/dl, LDL 114 mg/dl. TG 85. AST 27 u/l. ALT 21. GGTP 50, ALP 54, Bilirubina całk. 0.89 mg/dl. W miarę zdrowo się odżywiam, chodzę na spacery,ćwiczę a cholesterol zawyżony. Czy mam się niepokoić ?

Dzień dobry, poziom cholesterolu jest niewiele podwyższony, ale ma Pan dużo "dobrego" cholesterolu- HDL. Proszę dalej prowadzić zdrowy tryb życia i okresowo kontrolować poziom cholesterolu oraz ciśnienia. Wyniki warto także skonsultować z lekarzem zlecającym badanie.