Czy mam cukrzycę ciążową i jak interpretować wyniki bada cukru?
Czy mam cukrzycę ciążową? 12 tc. Glukoza na czczo 101 mg/dl wartość ref. (70-99), po wypiciu glukozy 75g po godzinie glukoza 163 mg/dl wartość ref. <140, a po dwóch godzinach 138 mg/dl wartość ref. <120. Proszę o szybką odpowiedź martwię się.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Wynik Pani glukozy na czczo upoważnia do rozpoznania cukrzycy ciążowej, aczkolwiek wyniki po obciążeniu 75g glukozy mieszczą się w normie. Najlepiej udać się do lekarza prowadzącego w celu dokładnej interpretacji po zestawieniu z Pani stanem klinicznym. Niewykluczone, że będzie konieczne powtórzenie niektórych badań. Do czasu wizyty może Pani już stosować dietę cukrzycową.