Czy mam cukrzycę ciężarnych?

Dzień dobry, mam 19 lat i jestem w 23 tygodniu ciąży. Ostatnio dostalam skierowanie do diabetologa przez krzywą cukrowa 101/132/128. Od samego początku podejrzewałam że nie mam cukrzycy ponieważ na wcześniejsze badanie poszłam chora. Diabetolog zalecila diete i zrobienie badania hba1c najpozniej tydzien od rozpoczecia diety. Od samego poczatku diety moje pomiary glukometrem są bardzo dobre( na czczo 71-86 a po posilku 71-109.) Odebralam wynik badania hba1c i wynik - 4,7. Proszę o interpretacje wyniku w oparciu o normy przy diagnozowaniu cukrzycy ciężarnych.

Lek. Bartłomiej Grochot

Wyniki na to nie wskazują. Radziłbym regularna kontrole glikemii oraz stosowanie odpowiedniej diety.