Czy mam cukrzycę czy to jednak pomyłka?

Witam.Od prawie roku staramy sie z meżem o dzidziusia. We wrzesniu miałam robione USG i wyszlo, że mam liczne pęcherzyki na jajnikach (prawdopodobnie zespół policystycznych jajników ale to było tylko podejrzenie).Wczoraj ( 27.02) byłam u lekarza i przepisała mi leki Duphaston i Glucophage 850mg w celu zajścia w ciąże. Glucophage okazały się proszkami na cukrzycę i mam wątpliwości czy to brać czy może jednak lekarz sie pomylil. Proszę o radę ponieważ mam nudności po nich i brak apetytu a waże 47kg. Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

W celu zdiagnozowania cukrzycy powinna pani wykonać badanie doustnego obciążenia glukozą, czyli tzw. krzywą cukrową. Podane przez panią informacje nie dają możliwości zdiagnozowania cukrzycy. Dopuszczalne jest jednak stosowanie metforminy (glukophage) w leczeniu zespołu policystycznych jajników, gdyż ma ona korzystny wpływ na zaburzenia metaboliczne w tym zespole. Pozdrawiam.