Czy mam cytomegalię?

WITAM. ODEBRAŁAM WYNIKI NA IGG CYTOMEGALIA. WYNIK WYNOSI 39. Czy to oznacza, że mam tego wirusa? A może powinnam wykonać badania dodatkowe? Jestem w 8 tygodniu ciąży i martwię się o moje dziecko. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podwyższone miano przeciwciał klasy IgG w Pani badaniach świadczy o kontakcie z wirusem cytomegalii w przeszłości - przeciwciała te mogą utrzymywać się we krwi nawet wiele lat po przebytej infekcji i stanowią ochronę przeciwko kolejnemu zakażeniu. Rozpoznanie aktualnie przebiegajacej cytomegalii, stanowiącej ryzyko dla prawidłowego rozwoju płodu, jest możliwe na podstawie badania przeciwciał w klasie IgM, którego, niestety, Pani nie podała.