Czy mam dobrą wagę? Ważę około 46 kg

Witam, Mam 12 lat i około 158 cm wzrostu. Ważę pomiędzy 45 a 47 kg. Moim zdaniem jest to trochę dużo, a najgorsze jest to, że mój brzuch bardzo odstaje. Całe ciało mam szczuple, tylko wszystko niestety odkłada się na brzuchu i wygląda to okropnie. Czasem wstyd pokazać mi się w stroju kąpielowym ;/ Często uprawiam sport, mam 4 razy w tygodniu w-f, na ktorym ćwiczę bardzo aktywnie, tzn. ciągle biegam lub wykonuję wszystkie ćwiczenia gimnastyczne i oprócz tego 2 a czasem 3 razy w tygodniu chodzę na siatkowkę. Teraz mama zapisała mnie na siłownie, na której mam zamiar biegać na bieżni i jeździć na rowerku, ponieważ słyszałam, że ćwiczenia siłowe hamuja wzrost. Z góry dziękuję za radę.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 18,87. Odpowiada to prawidłowej masie ciała w odniesieniu do wieku, wzrostu i płci. Dobrze, że jesteś aktywna fizycznie - zapobiegnie to ewentualnemu tyciu.

Pozdrawiam