Czy mam dobrze dobrane leki na ciśnienie?

Witam serdecznie mam 46lat i biorę leki bixebra 5mg na ciśnienie i wysoki puls zwykle moje ciśnienie to 115/80 ale miewam skoki 150/90 i właśnie jak mam różnicę między ciśnieniem większą niż 50to źle się czuję. Moje pytanie to czy mam złe dobrane leki czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Dobór leków zależy od sytuacji klinicznej i możliwości zastosowania określonych grup leków. Bardzo przydatnym byłby holter ciśnieniowy. Najlepiej udać się do swojego lekarza prowadzącego, optymalnie kardiologa i zgłosić swoje dolegliwości. Lekarz odpowiednio zmodyfikuje farmakoterapię w zależności od potrzeb.