Czy mam dużą nadwagę? Pomocy!

Mam 12 lat, dokładnie nie wiem ile mam wzrostu, ok rok temu miałam 156, ale myślę, że teraz mogę mieć 158. Ważę ok 55kg ;( mam dość chude nogi ale duży brzuch, który chciałabym stracić. Rok temu chodziłam na tenisa i robiłam różne ćwiczenia więc było okey, dopiero teraz przytyłam.

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,03 i mieści się pomiędzy 85, a 97 centylem. Oznacza to, że mniej niż 15% populacji ma większy wskaźnik masy ciała. Szeroka norma mieści się pomiędzy 15, a 85 centylem, zatem wynik sugeruje lekką nadwagę. Jesteś jeszcze w wieku dojrzewania, dlatego tak ważne jest aby prawidłowo się odżywiać.

Zapomnij zatem o stosowaniu popularnych diet odchudzających, a zacznij dbać o zdrowy jadłospis. Pamiętaj o unikaniu tzw. bomb kalorycznych. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb. Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia, ale nie tylko w domu. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem wystarczy. Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała. Na plaski brzuch polecam pływanie, które świetnie modeluje brzuch i całe ciało, a przy tym nie jest męczące.

Należy również pamiętać, że na efekty trzeba poczekać i będą widoczne tylko wtedy gdy ćwiczenia będą wykonywane regularnie (3 razy w tygodniu po minimum 30 minut).

Pozdrawiam.