Czy mam insulinoodporność i dlatego nie mogę schudnąć?

Witam, mam 32 lata, otyłość kliniczną (BMI=37),po większości produktów mam wzdęcia i ciągły apetyt na słodycze. Badania krwi i moczu mieszczące się w normach, Glukoza na czczo 97,6 mg/dl (5,42 mmol/l), insulina 16,59 mU/l. Wskaźnik HOMA=3,74 Czy mam insulinoodporność i dlatego nie mogę schudnąć?

Dzień dobry, współczynnik HOMA wskazuje na podejrzenie insulinooporności. Proszę skonsultować wynik z lekarzem zlecającym badanie, podaje Pani zbyt mało danych dotyczących stylu życia (np. zbilansowana dieta, aktywność fizyczna).