Czy mam iść z córką do psychologa?

Moja córka ma 10 lat i zachowywać dziwnie zaczyna się złościć na cały świat. Nie wiem co się z nią dzieje? Płacze jak jej się zwróci uwagę! Pomóżcie mi.

Witam!

Warto, żeby najpierw sama Pani postarała się dowiedzieć, co dzieje się z córką i co mogło wpłynąć na jej zachowanie. U dzieci trudności emocjonalne mogą być wywołane różnymi czynnikami i zdarzeniami. Pani córka mogła przeżyć trudne dla niej chwile, np. w szkole czy podczas spotkania z rówieśnikami. Dlatego dobrze byłoby postarać się porozmawiać z córką na spokojnie i pokazać jej, że interesuje się Pani jej problemami. Córka może wchodzić w trudny okres wieku dojrzewania, dlatego tak ważna jest akceptacja i nie lekceważenie jej problemów. Jeśli samodzielnie nie będzie Pani mogła wpłynąć na sytuację córki i jej zachowanie, wtedy warto skorzystać z pomocy psychologa. Proszę jednak pamiętać, że problemy dzieci to także problemy rodziców, dlatego wizytę u psychologa dobrze byłoby odbyć wraz z córką.

Pozdrawiam