Czy mam jakiekolwiek szanse, aby zostań modelką lub fotomodelką ? Czy warto próbować?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy mam jakiekolwiek szanse, aby zostać modelką lub fotomodelką. Mam 16 lat, jestem szczupła mam 175 cm wzrostu. Biust 75 B. Lecz jest jeden problem - cierpię na pewną chorobę, którą bez problemu da się zamaskować makijażem, jest to bielactwo. Wiele osób powtarza mi, że powinnam spróbować. Ale czy tak naprawdę mam jakiekolwiek szanse? Pozdrawiam

16 LAT ponad rok temu

Witam,

jak zapewniają prawie wszyscy ze środowiska mediów i wybiegów dla modelek, aby zostać modelką -  wbrew pozorom - nie należy jedynie mieć świetnej figury i idealnych wymiarów. Przede wszystkim chodzi o ciekawe rysy twarzy, umiejętność 'pracy z kamerą' oraz 'to coś'. Moim zdaniem więc, jeśli prócz pięknego wyglądu, cechowałby Panią upór w dążeniu do byciu modelką i pracowitość oraz odrobina szczęścia (choćby to, by na Pani drodze stanęli ludzie, którym zależałoby na czymś więcej niż ładna buzia) to niedoskonałość w postaci bielactwa byłaby sprawą drugorzędną.

Jednak myślę sobie, że skoro Pani sama nie jest przekonana, to warto znaleźć inny, równie fascynujący zawód. Może nawet dotyczyć pracy w tym środowisku - bycie stylistką czy menadżerką.

A tymczasem można wysyłać zdjęcia np. na konkursy w gazetach młodzieżowych, aby się sprawdzić i zobaczyć, czy modeling to faktycznie coś fajnego i odpowiedniego dla Pani.

Udanych wyborów :)