Czy mam nadal niedowagę?

Witam, mam 31 lat, ważę w tej chwili 53 kg przy wzroście 169 cm. Nie wiem, dlaczego innym jest tak łatwo przytyć, nigdy się nie odchudzałam. Teraz ważę i tak o wiele więcej, bo rok temu ważyłam 47 kg. Jem dosłownie wszystko, nawet teraz jem śniadania, obiady o stalej porze i moja waga znów stanęła. Miesiąc temu rzuciłam palenie, oczywiście na początku przytyłam 2 kg, ale teraz moja waga znów stanęła. Chciałabym wreszcie wyglądać jak kobieta. Czy taka waga to może być dziedziczne? Moja mama też miała kiedyś z tym problem. Czy może przez hormony, od początku miałam problemy z regularnym okresem choć kiedyś moja waga wyglądała normalnie, to było w okresie dojrzewania. Co może powodować, iż nie tyję choć apetyt mam i jem regularnie wszystkie posiłki?

Witam serdecznie,

Pani aktualna masa ciała mieści się w zakresie normy, choć w okolicach jej dolnej granicy.
Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, które mogą powodować niską masę ciała.
Należą do nich np. zaburzenia wchłaniania, które mogą być dziedziczne. Inna grupa przyczyn to zaburzenia hormonalne - np. nadczynność tarczycy.
Odpowiednie badania i konsultacje może zaproponować Pani lekarz rodzinny.

Serdecznie pozdrawiam