Czy mam nadwagę? Mam myśli o anoreksji

Wszyscy mówią mi że jestem za gruba. Cała rodzina. Przy znajomych mówią że mam nadwagę ! Mama powiedziała że muszę iść do dietetyka! Cop prawda mam fałdę ale ponoć BMI mam prawidłowe!! Mam 12 lat i ważę 48g ze wzrostem 147! Czasami (ostatnio coraz częściej) nachodzą mnie myśli o anoreksji. Nie wiem co robić. Czy naprawdę mam NADWAGĘ !!?? Bardzo lubię chodzić na basen ale teraz to się zmieniło przez to iż boję się wyjść w stroju kąpielowym a to wszystko przez ciągłe wpajanie mi przez rodzinę iż mam nadwagę!! Czy ją mam/??!! Co robić !? PROSZĘ O POMOC a..

12 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej na podstawie BMI odniesionego do siatki centylowej można powiedzieć, iż powinnaś unikać tycia, gdyż grozi Ci nadwaga.

Myślę, iż jeśli mama zaproponowała Ci wizytę u dietetyka, warto z takiej możliwości skorzystać.
To nic strasznego - dietetyk/czka podpowie Ci co może prowadzić do przybierania na wadze i jak tego unikać.

Anoreksja to straszna choroba, głodzenie się nie rozwiąże sprawy, dodatkowo może być groźne i doprowadzić nawet do śmierci.
Powinnaś odżywiać się zdrowo: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
i często ruszać. Poproś rodziców o możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych.
Możesz chodzić na tańce, pływalnię, zajęcia SKS. Istotne jest, abyś ruszała się regularnie.
Warto również zakupić np. rowerek treningowy, na którym mogłabyś jeździć w czasie oglądania telewizji.

Pozdrawiam
________________________
Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami.