Czy mam nerwię wegetatywną?

Witam! Mam15 lat i czynnie uprawiam sport, 2 m-ce temu, jadąc na mecz, miałem uczucie kołatania serca i duszności. Objawy mi przeszły lecz czasami powracają, ale dręczą mnie inne dolegliwości tzn. parcie na stolec, uczucie niepełnego wypróżnienia, trudności w oddawaniu stolca, kozie bobki, a nawet od 2 dni ołówkowaty stolec, 2 dni temu robiłem badanie dna oka i wszystko dobrze, ale tyle naczytałem się o ołówkowatym stolcu (rak jelita) boję się że jest to coś poważnego, czy ołówkowaty stolec może być objawem nerwicy... Proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Mam nadzieję, że wykonałeś także inne badania (morfologia, mocz, ekg) a nie jedynie badanie dna oka. Wydaje się, że jedynie na podstawie kształtu stolca diagnozowanie nowotworu nie jest najlepszym sposobem.
Zaburzenia przemiany materii i oddawania stolca zdarzają się również przy dolegliwościach nerwicowych bądź depresyjnych. Nie mniej jednak Twoje zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie psychiczne wymagają diagnozy u specjalisty. Jeżeli lekarz pierwszego kontaktu nie znajdzie przyczyny Twoich dolegliwości, umów się na konsultację z psychologiem lub psychiatrą.

Powodzenia i pozdrawiam