Czy mam odpowiednią masę ciała?

Witam, Mam 13 lat i ważę 53 kg. Mam około 167 cm wzrostu. Nie wiem, czy moja waga jest odpowiednia. Mam jeszcze jeden problem - mam troszeczkę za duży brzuszek. Jak go mogę zmniejszyć? :) Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 19. Twoja masa ciała jest adekwatna do wieku, wzrostu i płci. Nie ma powodów do odchudzania. Przykładowe ćwiczenia wspomagające kształtowanie "brzuszka", dostępne są w serwisie www.abccwiczenia.pl  Pamiętaj jednak, aby wykonywać je w asyście osoby dorosłej, która oceni, czy robisz je prawidłowo.

Pozdrawiam