Czy mam odpowiednią wagę? Czy to za dużo?

Witam, mam 14 lat, 168 cm wzrostu i ważę 57 kg. Czy to za dużo? Jak powinnam się odchudzać?

Witam!

Twoja masa ciała w odniesieniu do wzrostu jest absolutnie prawidłowa. W żadnym wypadku nie powinnaś się odchudzać. Przede wszystkim, jak wspomniałam, nie ma takiej potrzeby, a co więcej, w Twoim wieku mogłoby to doprowadzić do wielu poważnych, nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych. W okresie dojrzewania organizm wymaga urozmaiconej, zbilansowanej diety, bogatej w składniki pokarmowe tak potrzebne do rozwoju młodego organizmu. Tak więc, nie myśl o odchudzaniu, a dbaj o zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną.

Pozdrawiam