Czy mam odpowiednią wagę do wzrostu?

Mam niecałe 15 lat, przy wzroście 159 cm ważę 44 kilogramy. Czy to odpowiednia waga do wzrostu?
ponad rok temu

Witaj!

Twoja masa ciała mieści się jeszcze w granicach normy dla piętnastoletnich dziewcząt Twojego wzrostu. Twoje BMI lokuje się na siatkach centylowych na 10. centylu, co oznacza, że znajdujesz się na granicy niedowagi. Powinnaś koniecznie przytyć kilka kilogramów.

Pozdrawiam.