Czy mam plamienia? I czy pominięcie tabletek w pierwszym tygodniu gwarantuje ochronę?

Witam, mam pytanie, proszę o odpowiedź, by rozwiać me wątpliwości. Tabletki biorę od16 lipca, obecnie jestem na 3 opakowaniu. Dodam, iż biorę je bez przerwy 7-dniowej, dopiero po 84 dniach od pierwszej tabletki będę robić tygodniową przerwę. Mam nadzieję, że w czasie tej przerwy miesiączkę dostanę. W sobotę bolał mnie brzuch, czułam się tak, jakbym miała dostać okres. Przy rannej toalecie zauważyłam ciemną wydzielinę (nie przypominało to żadnego koloru krwi, był to mieszany kolor brązu). Czy oznacza to, że jest to plamienie? Dodam, że nie trwało to cały dzień. Tą samą sytuację zaobserwowałam w niedzielę, lecz w innych godzinach, również z bólem brzucha i czułam się tak samo, jakbym miała dostać okres. Moje drugie pytanie wiąże się z działaniem tabletek. Pod koniec lipca miałam operację. Tabletki biorę o godzinie 20.00, w dzień operacji nie wzięłam tabletki, gdyż o tej godzinie już mnie kroili ;/ Mówiąc szczerze nie mialam w tym dniu nawet głowy do myślenia, by ją wziąć wcześniej. Na drugi dzień też nie, ze względu na to, iż siostry nie miały zgody lekarza bym mogła je przyjąć. Bałam się, że wystąpią jakieś krwawienia, jednak tak się nie stało. Na 3. dzień po konsultacjach lekarza z kimś przyjełam po dwie tabletki na dzień przez 2 dni. W 4. dniu już przyjmowałam normalnie o danej porze. Czy w związku z tym, iż miałam takie jakby 2 dni przerwy i po 4. dniu przyjmowałam normalnie tabletki, to od tamtego dnia jestem w pełni zabezpieczona? Czy mogę mieć jakieś wątpliwości? Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Występują u Pani plamienia w trakcie stosowania tabletek.
2. Jeśli sytuacja dotyczyła pierwszego tygodnia stosowania, mogło w tym czasie dojść do zapłodnienia. Proponuję wykonać test ciążowy i po wykluczeniu ciąży kontynuować stosowanie tabletek. Aktualnie ochrona powina być pełna.