Czy mam powody do obaw po pęknięciu prezerwatywy przy krótkich cyklach?

Mam pytanie, które myślę, że zadaje wiele zestresowanych osób. Może zacznę od początku. 2 dni temu, 30 marca, kochałam się z moim chłopakiem, miałam ostatni dzień miesiączki. Dodam, że mam bardzo krótkie cykle trwające 17 dni, a moja miesiączka zwykle trwa 7 dni. Problem jest taki, że pękła nam gumka i w chwili jej pęknięcia chłopak od razu wyjął członka z pochwy, ponieważ, zorientowaliśmy się od razu (członek w pochwie znajdował się wtedy maksymalnie 3 s). Do wytrysku nie doszło, mój chłopak mówi, że było do niego jeszcze bardzo daleko, ponieważ uprawialiśmy seks może z 10 minut, który co chwilę przerywałam z powodu niewygody. Logicznie myśląc - nie było wytrysku, więc nie doszło do zapłodnienia. Ale wiem, że z cewki moczowej mężczyzny wydziela się preejakulat. Z różnych źródeł w Internecie wyczytałam, że albo wcale nie zawiera on plemników, albo zawiera, ale są one upośledzone i niezdolne do zapłodnienia, jednak przeglądając forum, zorientowałam się, że zdania na ten temat są podzielone, ludzie sugerują się niebezpieczeństwem seksu przerywanego, który jest najsłabszą metodą antykoncepcji. Wracając do mojego problemu... gdybym miała pewność, że miałam wtedy dni niepłodne, sprawa nie byłaby aż tak napięta, ale z racji tego, że moje cykle wyglądają, jak wyglądają, nie wiem, czy był to dzień płodny, czy też nie. Co do śluzu w pochwie nie było go prawie wcale, wydaje mi się też, że prezerwatywa pękła pod wpływem tarcia z powodu suchości pochwy. Nie minęły jeszcze 72 h, ale mam wątpliwości co do brania tabletki „po” nie chciałabym się niepotrzebnie truć. Jam mam ocenić tę wpadkę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W peejakulacie może znajdować się niewielka ilość zdolnych do zapłodnienia plemników. Ryzyko ciąży związane z peejakulatem istnieje, aczkolwiek nie jest duże. Ze względu na sporą ilość działań niepożądanych antykoncepcję postkoitalną należy stosować raczej w sytuacjach dużego prawdopodobieństwa niechcianej ciąży. Powinna Pani podjąć decyzję w porozumieniu ze swoim lekarzem.

Pisze Pani, że ma Pani cykle 17-dniowe, z czego 7 dni stanowi miesiączka. Nie jest to stan prawidłowy. Najlepiej byłoby, gdyby udała się Pani w tej sprawie do lekarza. Zbyt krótkie cykle mogą być objawem chorób związanych z obniżeniem płodności (cykle bezowulacyjne, niewydolność ciałka żółtego...). Teraz prawdopodobnie nie chce Pani mieć dziecka, ale z czasem może się to zmienić... Poza tym, częste i długotrwałe miesiączki (nie wiem, jaka jest ich obfitość) może być przyczyną niedokrwistości...

Pozdrawiam!