Czy mam prawo bać się nowotworu?

Mam pytanie mam 29 lat i jestem z gdyni mam na imię magda. Od jakiegoś czasu borykać się z nerwicą i lekami . A ostatnio dostalam tak silmego butu głowy ze myślałam ze mnie na kawałki rozwali i żadne leki nie pomagały i nie pomagają i takie dziwne uczucie jak by to miało wrucic i jak by mój mózg był gdzie indziej . Czy to może być rak bo się strasznie boję

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
nerwicy lękowej.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach
szczególnie obciążających, na plan pierwszy
wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać różnych fobii – stąd
u Pani lęk przed chorobą.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pani
bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed zachorowaniem,
a co za tym idzie przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący
na nerwicę lękową odczuwają różne objawy
wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często
trudno powiązać go z czymś, co go spowodowało,
dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć i poradzić
sobie z nim bez specjalisty.
Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe
i utrudniają normalne funkcjonowanie,
można stosować antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Jednak leczenie farmakologiczne jest
leczeniem objawowym - leki nie leczą
ani nerwicy ani żadnych zaburzeń lękowych
i nie rozwiązują problemu.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i zaburzenia
lękowe, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Ból głowy jest pojęciem bardzo ogólnym, jest bardzo wiele bólów głowy i niektóre mogą być objawem poważnych chorób.
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.
Podstawowa zasada w diagnostyce bólów głowy jest taka, że jeśli ból pojawia się po raz pierwszy w życiu nie można go bagatelizować i należy wykonać badanie neuroobrazowe mózgu ( TK, MRI).