Czy mam problem z alkoholem?

Witam. Mam 24 lata i od ok 6 miesięcy zastanawiam się czy problem z alkoholem, bo wydaje mi się to pewne, lecz staram się znaleźć przyczynę. W ciagu dnia gdy mam zajecie , wstac zajac sie 4 letnim synem , domem , zrobić obiad to jest ok . Ale jakby w momencie kiedy nie jestem pewna , przychodzi mi chęć na kielicha, drinka tj. Cos co mi zmieni nastawienie .... Wyjaśnię ze przy dziecku , na prawdę ulegam tej chęci, od godz. 20-21 jak maly pójdzie spać.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że jest Pani świadoma, że coś jest nie tak...
I prawdopodobnie jest to Pani sposób radzenia sobie z trudnościami...?

Zachęcam Panią do zwyczajnej rozmowy z psychologiem, by mogła Pani zobaczyć,
co jest prawdziwą tego przyczyną.

Życzę Pani wewnętrznej radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Kamila Jakubowska

Witam
Jeżeli odczuwa Pani chęć wypicia alkoholu coraz częściej, potrzebuje Pani coraz większych ilości i odczuwa jego brak to zalecałabym skierować się do poradni uzależnień gdzie będzie Pani miała możliwość porozmawiania z psychologiem, który oceni czy jest to uzależnienie i pomoże zastanowić się nad tym jak sobie radzić z chęcią picia.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Witam, warto porozmawiać z psychologiem na ten temat, co alkohol Pani daje, jakie spełnia funkcje, czy ma Pani trudności z powstrzymaniem się przed sięgnięciem po drinka. Warto zastanowić się gdy: alkohol odpręża i daje ulgę, redukuje napięcie i niepokój, osłabia poczucie winy, ułatwia zaśnięcie. Trwa pomimo zaleceń o zaprzestaniu. Następuje zwiększanie ilości spożywanego alkoholu (tolerancja), poszukiwanie sytuacji towarzyskich w celu napicia się, rozdrażnienie w sytuacjach braku dostępu do alkoholu, podejmowanie prób ograniczenia picia w celu udowodnienia posiadania kontroli nad piciem. Może skorzystać Pani z pomocy psychologicznej w poradni leczenia uzależnień, lub prywatnym gabinecie. Przesyłam link gdy znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Proszę udać się do najbliższego Ośrodka Uzależnień. W takim miejscu otrzyma Pani rzetelną diagnozę. To pierwszy, ale bardzo ważny krok do lepszego samopoczucia i życia.
Wstawiam linki do strony internetowej z infolinią w której uzyska Pani informacje o ośrodkach najbliżej Pani miejsca zamieszkania.
http://www.nfz.gov.pl/kontakt/infolinie-nfz/

Droga Pani,
Niepokojącym w Pani wypowiedzi jest CHĘĆ DO POPIJANIA. To może przekształcić się w alkoholizm czyli systematyczne popijanie płynów o zawartości alkoholu. Można temu zapobiec kupując w aptece lub internecie lek ziołowy pod nazwą KUDZU. Proszę tylko brać 2 kapsułki na noc a jedną rano - są bardzo dobre rezultaty, bo ten lek uwalnia ośrodek w korze mózgowej odpowiedzialny za powtarzanie czynności.
Dobrze jest zgłosić się na terapię.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl