Czy mam progenię rzekomą?

Witam, Mam 38 lat i stwierdzony niedorozwoj gornej szczeki oraz progenie.Ortodonta zaplanowal leczenie polegajace na zalozeniu Hyraxa i chirurgicznym poszerzeniu gornej szczeki,nastepnie po 2 latach operacja cofniecia zuchwy.Chirurg szczekowy twierdzi ,ze mozliwe ze bylaby potrzebna tylko operacja na szczece.Moje zęby dolne nie wystaja ponad gorne lecz sa na rowni.Ortodonta sie na to nie zgadza i uparcie twierdzi ,ze zuchwe tez trzeba operowac.Kto z nich ma racje?Moj wyglad zewnetrzny nigdy mi nie przeszkadzal,jedynie zbyt waska szczeka i stloczone zęby,ktore chcialam wyprostowac.Czy jest mozliwe ,ze mam progenie rzekomą?Jakie leczenie w tym przypadku jest zalecane ?

Bez dokładnej analizy cefalometrycznej zaburzeń kostnych ciężko jest stwierdzić czy rzeczywiście jest to progenia rzekoma, która jest również leczona bez operacji poprzez rozszerzenie i wydłużenie szczęki aparatem ortopedycznym. Pozdrawiam