Czy mam przedwczesną menopauzę?

Witam, mam 32 lata, 10 miesięcy temu odstawiłam tabletki hormonalne, które przyjmowałam w związku z trądzikiem, hirsutyzmem oraz niezwykle obfitymi i bolesnymi miesiączkami. Od trzech miesięcy nie mam okresu, tylko występujące o czasie jednodniowe bardzo niewielkie plamienie. W poprzednich miesiącach wszystko było w normie. Udałam się do lekarza. Wynik badania usg: Trzon macicy w przodozgięciu, o równych zarysach i niejednorodnej echogeniczności o wymiarach 35 mmm AP i 57 mm dł. Endometrium 3,9 mmm. Oba jajniki małe z niewielką ilością drobnych pęcherzyków. Usłyszałam, że niestety nie mam żadnych szans na ciążę, a na pojawienie się miesiączki mam jeszcze poczekać i na wyregulowanie cyklu przyjmować Ovarin, który jest suplementem składającym się z witaminy D, witamin z grupy B oraz kwasu foliowego (wszystkie te składniki przyjmuję już od jakiegoś czasu w innym suplemencie diety). Czy mam udać się gdzieś indziej po pomoc, czy niepotrzebnie dramatyzuję? Martwię się, ponieważ mam 40 letnią siostrę, która już ponad 2 lata temu usłyszała diagnozę o przedwczesnej menopauzie. Pozdrawiam, Ad.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. sądzę że wskazana jest odpowiednia diagnostyka hormonalna i jak sądzę także obrazowa.