Czy mam się jakoś przygotować do lotu przy zatkanym uchu?

Miałam infekcje . Zapalenie przeszło na trąbki słuchowe . Zdażyło mi się to już drugi raz . Byłam u lekarza rodzinnego i kazała zażywać augumentin , kupić krople obkurczające do nosa i kropelki do ucha . Ucho mnie już nie boli , mam jedynie wrażenie lekko zatkanego ucha . A lecę jutro samolotem , zastanawiam się czy mam się jakoś do tego przygotować ? Trochę się boje lecieć z ta przypadłością , ale niestety lot jest nie unikniony . Proszę o poradę . Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę nadal stosować to leczenie, jak do tej pory. Dodatkowo zalecałbym żucie gumy podczas lotu co spowoduje wyrównywanie się ciśnień pomiędzy otoczeniem a uchem środkowym.