Czy mam się martwić cukrzycą?

Ze w względu na częste uczucie osłabienia trwające zazwyczaj godzinę dwie dzienne zrobiłem badania między innymi cukier wyszedł mi 92 a norma to 70-110mg/dl w lab którym robiłem.Pożyczyłem glukometr i sprawdziłem w domu o 15 00 nic od rana nie jadłem wypiłem tylko dwie kawy z łyżką cukru miałem 139 odczekałem dwie godziny zjadłem tabliczkę czekolady mlecznej i wypiłem kawę z łyżką cukru i wyszedł mi pomiar 89 ?nic z tego nie rozumie ?dodam że często czuje się osłabiony szczególnie wieczorami czasem przez godzinę dwie i potem jestem "żywy" jak nowo narodzony badania krwi robiłem na czczo 2 razy w ciągu 3 miesięcy i cukier był w normie ale glukometr pokazuje coś innego,czy mam się czym martwić?

Jeżeli wypił Pan kawę z cukrem, to poziom cukru na pewno się podniesie. Natomiast po godzinie, czy po dwóch poziom cukru będzie spadał, ponieważ organizm za pomocą insuliny będzie transportował glukozę z krwi do komórek organizmu. Jeżeli poziom cukru rośnie, ale później spada to oznacza, że Pana organizm działa prawidłowo i wszystkie reakcje zachodzą w odpowiedni sposób. Jeżeli poziom cukru cały czas jednak by się zwiększał mogłoby to świadczyć o problemie z insulinoopornością. Zawsze jednak w przypadku wątpliwości warto jest dodatkowo skonsultować się z lekarzem.