Czy mam się martwić moim tsh?

Witam, jestem kobietą i mam 25 lat. Od jakiegoś czasu jestem śpiąca, puchną mi ręce, jestem zmęczona, osłabiona i mimo zdrowej diety i sportu przybrałam na wadze. Zrobiłam wyniki i TSH wyniosło: 3.230 norma: 0.270 - 4.200. Dodam, że w kobiety w mojej rodzinie począwszy od babci i kończąc na mamie mają problemy z tarczycą. Czy mam się martwić wynikiem?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
wynik TSH jest w normie choć w górnych granicach. Proszę wykonać jeszcze badanie USG tarczycy, FT3 oraz FT4. Ponadto proszę zbadać cukier na czczo i po obciążeniu glukozą a także wykonać badanie na zespół policystycznych jajników.
Pani objawy są niepokojące i należy doszukać sie przyczyny. Jeżeli Pani dieta jest rzeczywiście zdrowa i prawidłowo zbilansowana, do tego stara się Pani uprawiać sport a mimo to zle sie Pani czuje to proszę dokładniej się przebadać.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk