Czy mam się martwić moim wynikiem krwi?

Mam pytanie, odebrałam wyniki badań krwi i mam 3 wyniki wybiegające poza norme : Neutrofile 1,6 tys/ul norma 2,00-7,00 Neutrofile 38,9 % norma 40,0-80,0 Limfocyty 46,6 % norma 20,0-40,0 Czy powinnam się martwić?

Takie nieznaczne odchylenia zdarzają się czasowo zwłaszcza w trakcie infekcji wirusowej albo po przebytych rożnych infekcjach. Rozmaz automatyczny nie jest badaniem dokładnym dla oceny liczby rożnych rodzajów krwinek białych . Warto powtórzyć badanie za 2 - 4 tygodnie i wtedy już z rozmazem ręcznym.