Czy mam się martwić silnym bólem pleców w okolicy nerek?

Witam, mam 30 lat. W piątek miałam nagły atak w dole pleców po prawej stronie. Ból był tak wielki, że nie mogłam się ruszyć, pot kapał mi z twarzy. Atak trwał ok 2 godz. przeszło mi chyba po zażyciu 2 tabletek N****. Tego samego dnia udałam się do lekarza, który mnie zbadał, opukał (nic mnie nie bolało). Przepisał mi N*** i tabletki przeciwbólowe. Podczas oddawania moczu nie od czuwam żadnych dolegliwości. P. doktor stwierdziła, że to miedniczkowe zapalenie nerek. Lekki ból w dole pleców od czuwam do dzisiaj. Zrobiłam badania krwi i moczu. Morfologia wg norm laboratorium w normie OB 5 <12. Mocz - barwa żółta, lekko mętny, odczyn kwaśny, ciężar ph 5.0 właściwy 1025 białko, glukoza bilirubina, ciała ketonowe, azotyny, krew nieobecne urobilinogen -prawidłowy OSAD nabłonki płaskie pojedyncze w preparacie nab. okrągłe nieobecne śluz obfity w preparacie leukocyty w polu widzenia w ilości 1-2 erytrocyty świeże w polu widz. w ilości 0-1. Bakterie nieliczne w preparacie, kryształy pojedyncze. Czy diagnoza jest prawidłowa?

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!

Wymienione przez Panią objawy sugerują ból kolkowy. Przyczyna nerkowa jest wielce prawdopodobna, odmiedniczkowe zapalenie nerek to jedna z możliwości. Wyniki badań wykonane były już po ataku, więc niewiele wnoszą do diagnostyki. Trzeba ją poszerzyć. Proszę zaufać lekarzowi. Stawianie diagnozy przekracza nasze kompetencje, tym bardziej, że do tego niezbędne jest badanie i rozmowa z pacjentem, oraz pełen obraz diagnostyczny.

Pozdrawiam!