Czy mam się martwić taką torbielą na jajniku?

Witam, 2 dni przed owulacją miałam robienie usg dopochwowe. Na USG został zauważony pęcherzyk/ torbiel 25,5 mm przy prawym jajniku. Lekarz stwierdził, że nie ma się czym martwić, nie zapisał żadnych leków i zaprosił na wizytę za rok. Czy faktycznie nie ma czego się obawiać i ma to związek ze zbliżającą się owulacją? Reszta badań wyszła prawidłowo, wraz ze standardowym usg jamy brzusznej i badaniami moczu/krwi. Od czasu do czasu odczuwam jednak chwilowy ból przy prawym jajniku

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli Pani się tego obawia radzę wykonać USG ginekologiczne po owulacji [między 20 a 28 dniem cyklu].