Czy mam się martwić tym brakiem szwu?

Witam , jestem po 11 dniu operacji żylaków odbytu metodą M. M Wczoraj wizyta kontrolna, doktor stwierdził, że goi się dobrze i kazał przyjść za miesiąc. Niestety będąc już w domu przecierajac miejsce gazikiem zauważyłem brak szwu, który rano jeszcze był. Teraz moje pytanie, czy mam się tym brakiem szwu martwić? Z tego co wiem sam szew miał się rozpuścić za jakiś czas ale czy nie za szybko? Procz tego czuje się dobrze

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam, okolica okołoodbytnicza "nie lubi szwów", które same najczęściej odpadają po około tygodniu na skutek powstania odleżyny i przecięcia zeszytej tkanki. Metoda Milligan Morgan w pierwotnej postaci polegała na wycięciu splotów hemoroidalnych bez zakładania szwów zbliżających brzegi rany. Pierwszy opis pochodzi z 1937 roku co wskazuje, że pomimo braku szwów gojenie w okolicy odbytu najczęściej przebiega prawidłowo
Pozdrawiam
Jan Bujok