Czy mam się obawiać mojego wyniku tomografii?

Mam 21 lat, jestem kobietą. Dość często boli mnie głowa z prawej strony i promieniuje na twarz. Nie miałam żadnego wypadku. Otrzymałam wyniki tomografii, tylko nie wiem, czy mam się czego obawiać. Wynik jest następujący: mózgowe i wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe poza śladowym korowo-podkorowym zanikiem móżdżku i korowym zanikiem płatów czołowych mózgu, w granicach normy.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wynik ten nie mówi jednoznacznie, kiedy te zaniki powstały. Jeśli niedawno, możliwe, że przyczyna jest groźna, jednak może to też być pozostałość po przebytym krwawieniu lub niedotlenieniu, np. okołoporodowym. Powinna Pani koniecznie pójść do neurologa, a w celach diagnostyki bólów głowy jeszcze do laryngologa i okulisty.