Czy mam się udać na psychoterapię?

Witam, Przebadałam się chyba pod każdym kątem. Byłam u gastrologa, miałam diagnostykę odnośnie niedocukrzenia (w tym tomografie trzustki), badania moczu i morfologia. To wszystko nic nie wykazało. A ja nadal od ponad 6 msc, choć teraz już mniej mam jadłowstręt, przez 2 tyg schudłam 5kg na początku tej przygody, później przytyłam 3kg i waga stoi w miejscu. Często mam w sobie dziwny niepokój, nie zasnę sama w mieszkaniu, bo za bardzo wyostrza mi się słuch, ze strachu miewam duszności,szybki oddech i nawet gorączkę 40 stopni, do momentu aż nie pojawi się mój chłopak w mieszkaniu (gdy wypadnie mu nocka). Często mam tak, że gdy zwracam komuś uwagę, to trzęsie mnie w środku choć nie chcę- już tak z automatu mam. Nawet na spokojne poważne rozmowy reaguje w wielu przypadkach płaczem, czepiam się drobnostek, które po fakcie uznaje, że czepianie się było bez sensu. Czy mam się udać na psychoterapię czy coś? Nie chcę takich wahań nastroju i tego lęku spania samej (kiedyś przez dwa dni budziłam się w niewłaściwej fazie snu i nie mogłam się ruszać ani krzyczeć, do tego uczucie jak coś wchodzi ciężkiego po nogach szepcze do ucha) :(

Witam.
Z opisu Pani sytuacji wynika, że lekarz nie znalazł przyczyny medycznej Pani złego samopoczucia.Pomysł udania się na psychoterapia jest zatem w tym przypadku jak najbardziej zasadny. Oczywiście może Pani skorzystać z konsultacji psychiatrycznej . Jednak wydaje się, że kontakt z psychoterapeutą jest dla Pani bardzo dobrym rozwiązaniem. Pani objawy w znacznym stopniu utrudniają Pani normalne funkcjonowanie, a z wypowiedzi wynika, że w jakimś stopniu wpływają na Pani relacje z innymi. Warto przyjrzeć się temu w bezpiecznych warunkach. Psychoterapeuta pomoże Pani zrozumieć to co Pani przeżywa i pomoże Pani w zmaganiu się z tym obciążeniem. Pani życie i relacje mogą być bardziej satysfakcjonujące. Nie musi Pani zmagać się cały czas z lękiem i niepokojem. Pozdrawiam gorąco.