Czy mam spać w pasie pooperacyjnym po operacji przepukliny pępkowej?

Witam, 5 dni temu miałam operację przepukliny pępkowej. Nie dopytalam lekarza czy należy spać w pasie pooperacyjnym?? Kolejne pytanie - czy mogę spać na boku? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zalecane jest spanie w pasie, oraz starać się nie spać na boku, tylko na wznak.