Czy mam stosować jakieś maści na opuchliznę krwiaka?

Witam, jestem 3 tygodnie po zabiegu obrzezania calkowitego i chcialbym sie zorientowac, czy moge/powinienem stosowac jakies masci na opuchlizne i krwiaka (troche juz sie zmniejszyl, ale nadal jest zdecydowanie wyrazny). Mam jeszcze szwy - jesli to ma znaczenie. Na ten moment stosuje cyclo3 fort 3x2 dziennie (mam juz za soba ponad 60 pigulek) i octenisept. Noszenie "pacjenta" do gory jest juz praktycznie niemozliwe, czesto opada przy jakiejs aktywnosci. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę smarować miejsce krwiaka maściami z heparyną. Powinno pomóc. Jeśliby pojawiły się jakieś inne objawy które by Pana zaniepokoiły to proszę udać się na konsultację urologiczną. Pozdrawiam.