Czy mam szansę jeszcze urosnąć?

Hej, mam 13 lat, 153cm wzrostu i 45 kg wagi moje pytanie to: czy moje bmi jest prawidłowe i cy mam szanse urosnąć jeszcze 17cm. aby mieć ten 170 bardzo proszę o odpowiedź (moi rodzice nie są wysokiego wzrostu mamę już prawie przerosłam ...)
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI jest prawidłowe, proporcja masy ciała do wieku, wzrostu i płci tym samym jest właściwa.
Wzrost jest sprawą bardzo indywidualną, uzależnioną od wielu czynników:
genów (tego, jak wysocy byli Twoi przodkowie), czy np. diety (czy zjadasz różnorodne produkty, w tym te, które są źródłem m.in. wapnia i białka).

Masz dopiero 13 lat, przed Tobą jeszcze okres intensywnego wzrostu i rozwoju, bardzo więc możliwe, że będziesz wyższa.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pozdrawiam