Czy mam szansę na ciążę?

Witam,
mam 23 lata i bardzo z mężem chcemy mieć dzidziusia. Zacznę może od tego, że od 18 miesięcy mam bardzo regularne cykle, w tym przez 11 m-c brałam tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Ostatnie 7 m- c już nie biorę.

Ostatni okres miałam 6.12.2009r., cykle mam 28 dniowe tak więc 3.01.2010r., powinnam dostać miesiączkę. Test ciążowy robiłam 4.01.2010r. i wyszedł negatywny. Mam bóle piersi i brzucha tak jak przed miesiączką. Wiem, że to dopiero dwa dni ale bardzo się niepokoję.
Proszę o odpowiedź. Czy jest szansa, że to ciąża? Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, jest szansa. Test może jeszcze nie dać wyniku pozytywnego, mimo zaistnienia ciąży. Radzę powtórzyć test po tygodniu, jeśli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać lub pojawi się ale będzie inna niż zwykle (bardziej skąpa).

Pozdrawiam!