Czy mam szansę na ciążę przy problemach z torbielami?

Witam. Mam 21 lat. Stosowałam 4 lata antykoncepcję (od 16 roku życia, plastry i krążki). Od ponad roku nie zabezpieczam się hormonalnie. Jednak zaczęły się moje problemy. Co jakiś czas mam torbiele na jajnikach(1/2 raz rosną raz znikają). W grudniu miałam miesiączkę po czym przez 4 miesiące było jej brak. Wywołana miałam przez luteinę i znów już powinna mi się zacząć miesiąc temu a dalej brak. Nie jestem w ciąży na 100% i miałam robione badania wszystko Ok było. Lekarz twierdzi ze wszystko Ok i ze się unormuje.. jednak to juz kolejny lekarz z rzędu który nie wie co mi jest. Podejrzewa ze mam wog bezowulacyjne cykle. Stad moje pytanie.. co z dziećmi ? Lekarza zmieniam na pewno ale boje się ze nie będę mogła zajść w ciaze. Czy może jest jakieś zalecenie „im szybciej tym lepiej”? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Jest prawdopodobieństwo, że Pani cykle się unormują i będzie Pani mogła mieć dzieci. Jednak powinna Pani pozostawać pod opieką ginekologa i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam!