Czy mam szansę na dziewczynkę?

Witam,
mam 31 lat i pytanie. Jestem w 6 tygodniu ciąży, współżyliśmy z mężem w 11 dniu cyklu i po upływie ok. 24 godzin w 12 dniu. Mój cykl jest bardzo regularny, co 28 dni. Czy mam szansę na urodzenie dziewczynki? Plemniki X dłużej żyją. Z których plemników doszło do zapłodnienia? Ze współżycia w 11 czy w 12 dniu cyklu, zakładając, że jajeczkowanie miałam na 14 dzień?
Proszę o fachową odpowiedź. Dodam, że mam już dwóch synów:)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W opisanej sytuacji nikt Pani dzisiaj nie powie, w wyniku którego stosunku doszło do zapłodnienia. Przy tak regularnych cyklach owulacja wystąpiła najprawdopodobniej 14 dnia cyklu, czyli w dwa i trzy dni po odbytych stosunkach. Rzeczywiście plemniki żeńskie zachowują nieco dłużej zdolność do zapłodnienia i nieco wolniej się poruszają. Z tej perspektywy Pani szansa na dziewczynkę może być nieco większa niż 50 proc. Biorąc jednak pod uwagę, że nie znamy dokładnej daty owulacji oraz fakt, że chłopców rodzi się nieco więcej niż 50 proc., nie wyciągałabym tak odważnych wniosków.

Pozdrawiam serdecznie!