Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam szansę na operację bariatryczną?

Mam 23 lata od zawsze byłam duża osobą. W marcu 2010 roku ważyłam 133 kg i postanowiłam coś z tym zrobić. W ciągu 6-7 miesięcy schudłam 33 kg i ważyłam 100 kg od listopada 2010 roku moja waga stoi bądź waha się 2kg +/-. Bardzo chciałabym schudnąć jeszcze jakieś 20 kg ale niestety żadna dieta + aktywność fizyczna nie pomaga. Jestem ciekawa czy mam jakaś szanse na operacje zmniejszenia żołądka refundowana przez NFZ jeśli tak to jakie warunki trzeba spełniać. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informacje.
, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Operacje bariatryczne polegają na zmniejszeniu objętości żołądka. W zależności od okoliczności stosowane są różne metody zabiegu. Jak każda operacja przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje tego typu zabiegi. Bezwzględnym wskazaniem do operacji jest BMI powyżej 40. Kwalifikowani są również pacjenci z BMI powyżej 35. oraz chorobami towarzyszącymi otyłości takimi jak cukrzyca, nadciśnienie czy hiperlipidemie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety