Czy mam szansę na operację bariatryczną?

Mam 23 lata od zawsze byłam duża osobą. W marcu 2010 roku ważyłam 133 kg i postanowiłam coś z tym zrobić. W ciągu 6-7 miesięcy schudłam 33 kg i ważyłam 100 kg od listopada 2010 roku moja waga stoi bądź waha się 2kg +/-. Bardzo chciałabym schudnąć jeszcze jakieś 20 kg ale niestety żadna dieta + aktywność fizyczna nie pomaga. Jestem ciekawa czy mam jakaś szanse na operacje zmniejszenia żołądka refundowana przez NFZ jeśli tak to jakie warunki trzeba spełniać. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informacje.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Operacje bariatryczne polegają na zmniejszeniu objętości żołądka. W zależności od okoliczności stosowane są różne metody zabiegu. Jak każda operacja przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje tego typu zabiegi. Bezwzględnym wskazaniem do operacji jest BMI powyżej 40. Kwalifikowani są również pacjenci z BMI powyżej 35. oraz chorobami towarzyszącymi otyłości takimi jak cukrzyca, nadciśnienie czy hiperlipidemie.