Czy mam szansę na owulację w następnym cyklu?

Witam, po kontrolnej wizycie u ginekologa okazało się, że w tym cyklu a jestem w 20dc nie doszło do owulacji i pęcherzyk nie pękł i zrobiła się torbiel czynnościowa,która lekarz stwierdził już się zapada więc pewnie wydale ją z nabliższą miesiączką. Moje pytanie, czy takie niepęknięcie pęcherzyka jest normalne nawet u zdrowych kobiet? Jest to pierwszy cykl po odstawieniu tabletek anty., czy to mogło mieć wpływ na jego niepęknięcie? Mam szansę na owulacje w nast cyklu? Z tego samego jajnika

Aleksander Ropielewski

Jest to normalnie występujące zjawisko, również u osób nie stosujących antykoncepcji hormonalnej. Nie ma powodu do niepokoju. Nie wyklucza to cykli owulacyjnych w najblizszej przyszłości.