Czy mam szansę na utratę paru zbędnych kilogramów?

Witam! Mój wzrost to 156 cm, waga nie więcej niż 56 kg. Staram się zrzucić nadwagę. Jeżdżę na rolkach, rowerze i jadam dania z parowaru. Wyglądam jak lekko pulchna osoba, a chciałabym, żeby było inaczej. Moja mama jest pulchna (domyślam się, że to genetyczne). Czy mam szansę na utratę paru zbędnych kilogramów? Czy mam nadwagę?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 23 i według siatek centylowych wskazuje na nadwagę. Jednak wciąż rozwijasz się i dorastasz, i nie wolno Ci się odchudzać na własną rękę. Być może urośniesz niebawem i ,,wyrośniesz” z nadwagi. Bardzo dobrze, że postanowiłaś zdrowo się odżywiać, ale nie ograniczaj drastycznie kaloryczności posiłków, aby nie doprowadzić do niedoborów pokarmowych. Jedz regularnie 5 razy dziennie i trzymaj się zasady piramidy żywieniowej.

Dbaj o aktywność fizyczną. Ćwicz 3-4 razy w tygodniu i nie przejadaj się, masz szansę na unormowanie masy ciała.
Polecam lekturę: http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Pozdrawiam