Czy mam szansę odzyskać chłopaka?

Byłam z chłopakiem pół roku. Ja byłam zazdrosna przez moja wcześniejsza sytuację w domu. Wzbudzałam poczucie winny. Kłamałam go , nie umiałam być z nim szczera bo bałam się że mnie nie zaakceptuje. Miesiąc temu powiedział że to koniec , że już mi nie ufa. Że mnie nie kocha i nie byłam jego miłością . Biegałam prosiłam ale to nic nie dało . Chciała bym go odzyskać ale nie wiem jak . On już na nic nie reaguje

Dzień dobry, rozumiem Pani ból z powodu utraty chłopaka. Jednak nie pozostaje Pani nic innego jak zaakceptować jego decyzje. Szczególnie, że jak sama Pani zauważa on już na nic nie reaguje. Dla niego może to być etap zamknięty. Ważne żeby wyciągnęła Pani wnioski z tej relacji. Jeżeli czuje Pani, że swoim zachowaniem zniszczyła Pani tą relacje, proszę zastanowić się jak w przyszłości nie popełniać tych błędów, budować a nie burzyć zaufanie. To bardzo ważne by stworzyć dobry i trwały związek.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od pogratulowania Pani samoświadomości i introspekcji, dzięki temu będzie Pani mogła pracować nad zaprezentowanymi przez Panią wyzwaniami.

Napisała Pani, że: " Chciała bym go odzyskać ale nie wiem jak"...

Ja chciałabym Panią zainspirować do... odzyskania siebie, do zadbania przede wszystkim o siebie, o swoje potrzeby - są to umiejętności których uczymy się przez całe życie, i które to bardzo ułatwiają funkcjonowanie w relacjach osobistych/społecznych/zawodowych.

Opisane przez Panią trudności mogą wynikać z nieadekwatnej samooceny i zaniżonej samoakceptacji, które to utrudniają realizację siebie, zgodnie ze swoimi pragnieniami.
Byłaby możliwa taka praca rozwojowa pod okiem psychologa, bądź poprzez uczestnictwo w aktywnych warsztatach umiejętności społecznych/komunikacyjnych jak również w treningu pozytywnego myślenia.
Takie treningi, jak również praca psychologiczna wzmocniłyby u Pani poczucie pewności siebie i podwyższyłyby samoocenę.

Myślę, ze warto byłoby zainwestować w siebie, by mogła Pani tworzyć
i pogłębiać swoją relację uczuciową, jak i relacje międzyludzkie.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam,
zachęcam aby wykorzystała Pani ten moment i popracowała nad sobą zanim wejdzie Pani w kolejny związek. Wskazana jest konsultacja psychologiczna, podczas której omówi Pani problemową sytuację w domu oraz Pani nieodpowiednie zachowania w relacjach partnerskich - zazdrość oraz brak szczerości a także zaniżoną samoocenę.
Jeżeli upora się Pani sama ze sobą to będzie Pani łatwiej nawiązać i utrzymać związek z mężczyzną.
Powodzenia!